Publicēts: 05.01.2023. Aktualizēts: 25.01.2023.

Ukrainas monetu konkurss izstade 840x350px

Ukrainas vēstnieks Latvijas Banku apmeklēs ceturtdien, 26. janvārī, plkst. 12.10, lai klātienē iepazītos ar ukraiņu mākslinieku darbu izstādi un tiktos ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku un centrālās bankas vadības pārstāvjiem.

Mediju uzmanībai! Vēstnieka vizītes pirmā daļa būs publiska un tajā iespējams piedalīties mediju pārstāvjiem, t. sk. foto un video vajadzībām, iepriekš piesakoties (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Latvijas Banka ir izlaidusi Ukrainas brīvībai veltītu sudraba kolekcijas monētu "Ukrainas brīvībai". Monētai ir ne tikai simboliska, bet arī praktiska jēga. Ar tās palīdzību Latvijas Banka vāc ziedojumus Ukrainas atbalstam – gūtie ienākumi no katras pārdotās monētas tiks ziedoti Ukrainai. Tādējādi, iegādājoties šo monētu, atbalsts būs ne tikai morāls, bet arī taustāms.

Kolekcijas monētas "Ukrainas brīvībai" autors ir ukraiņu mākslinieks Serhijs Maidukovs (Sergiy Maidukov).

Monētas "Ukrainas brīvībai" grafiskā dizaina konkurss bija īpašs ar to, ka tajā pēc Latvijas Bankas uzaicinājuma piedalījās pieci atzīti mākslinieki no Ukrainas – Katerina Bjelobrova (Kateryna Bielobrova), Ņikita Kadans (Nikita Kadan), Serhijs Maidukovs (Sergiy Maidukov), Romans Miņins (Roman Minin) un Anna Zvjaginceva (Anna Zvyagintseva). Visu konkursā iesniegto darbu raksturs bija dziļi emocionāls un personisks.

Visu mākslinieku darbi izstādīti Latvijas Bankas galvenās ēkas (Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A) foajē, kur tos var apskatīt ikviens interesents.

Izstādē iespējams iepazīties ar konkursa darbu skicēm, kas ierasti netiek publiskotas. Slēgtajā konkursā tika aicināti piedalīties vietējā un starptautiskā līmenī atzīti un novērtēti Ukrainas laikmetīgie mākslinieki, ilustratori, kuri strādājuši ar globāliem zīmoliem un piedalījušies Kijivas un Venēcijas biennālēs u. c. nozīmīgos mākslas forumos.