Publicēts: 27.11.2022. Aktualizēts: 16.02.2024.

Kur vērsties, ja iekļūts krāpnieku nagos

Nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju izveicības un jaunu krāpšanas metožu izgudrošanas dēļ iedzīvotājiem mēdz būt grūti atpazīt viltvāržus un krāpšanas mēģinājumus. Jo īpaši, kad mērķauditorija tiek uzrunāta attālināti, tiešsaistē un izmantojot mobilās ierīces vai datorus.

Šajā tīmekļvietnes sadaļā uzzini, kā vari atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja esi kļuvis par upuri krāpniekiem vai esi uzrunāts sadarboties ar nezināmām personām.

Latvijas Banka ir par drošiem un pārdomātiem finanšu ieguldījumiem! Pirms ieguldi vai nodod kādam savus brīvos līdzekļus, septiņreiz nomēri un ievēro principus: apstājies, pārbaudi, aizsargā!

Mēdz būt gadījumi, kad krāpnieki zvana pa tālruni vai sūta e-pastu, uzdodoties par Latvijas Bankas (arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas) vai kādas starptautiskas uzraudzības institūcijas darbiniekiem, sniedz nepatiesu informāciju un liek veikt dažādas darbības. Aicinām šādās situācijās neveikt nekādas darbības, nesniegt informāciju, pārtraukt sarunu un informēt Latvijas Banku, zvanot pa tālruni 67 022 300 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Latvijas Bankas darbinieki nezvana finanšu iestāžu klientiem. Tas notiek tikai situācijās, kad finanšu iestāžu klienti pēc savas iniciatīvas vērsušies pie uzrauga un notikusi vienošanās par turpmāku sarunu pa tālruni.

Krāpnieki mēdz zvanīt no numuriem ar ārvalstu kodu vai, izmantojot Latvijas numurus, no kuriem nav iespējams veikt zvanu. Latvijā iedzīvotāji var saņemt zvanu tikai no numuriem, kas sastāv no astoņiem cipariem, sākas ar 2 vai 6, turklāt Latvijas numuriem priekšā ir Latvijas valsts kods +371. No atšķirīga tālruņa numura saņemts zvans ir aizdomīgs. Jābūt piesardzīgiem, jo krāpnieki var izmantot arī šķietami drošus tālruņa numurus! Neatbildi uz aizdomīgiem telefona numuriem, neatver un nepārsūti aizdomīgas tālrunī saņemtas ziņas un e-pastus. Uzzini vairāk rakstā par tālruņa numuru pazīmēm, kas var liecināt par krāpnieka zvanu.

Sargā sevi un savus tuviniekus! Neatklāj savu personīgo finanšu informāciju!

Uzmanies no krāpniekiem

Neiekrīti krāpnieku un nelicencētu pakalpojumu sniedzēju lamatās!

Uzzināt vairāk

Aktuālās tēmas

27.11.2022.

Uzmanies! Neiekrīti krāpnieku un nelicencētu pakalpojumu sniedzēju lamatās!

Nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju izveicības un jaunu...
10.05.2023.

Noguldījumu un kredītu likmes Latvijā un eiro zonā

Latvijas Banka pārskatāmos grafikos apkopojusi informāciju par...
18.04.2023.

Kredītiestāžu piedāvātās noguldījumu procentu likmes

Latvijas Banka datus par kredītiestāžu piedāvātajām noguldījumu...
17.03.2022.

Krievijas iebrukums Ukrainā

20.11.2020.

Digitālais eiro

Digitālais eiro Elektronisko maksājumu īpatsvars ekonomikā...