E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Artūrs Analts

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Artūrs Analts latviešu dizainā ir ienācis strauji, un viņa ceļš ir īsteni mūsdienīgs – vispirms apgūti latviešu mākslas un dizaina pamati, tad Eiropā un pasaulē augstu vērtētā angļu dizaina skola. Starp abām izglītībām viņš ir paspējis saņemt Latvijas labākā jaunā dizainera nosaukumu (2011), kas spārnojis mācīties tālāk, iegūt plašākus apvāršņus un drošāku soli turpmākai gaitai. Analts pats tagad atzīst, ka izvēle bijusi pareiza, jo Londonas koledžā "pamatā tiek mācīta domāšana – kāpēc tu to dari, kam tas ir vajadzīgs un kam tas būs labs".

Dziļa, vairākos plānos uztverama doma jeb satura aktualitāte un ietilpīgums, kas skatītājā spēj raisīt kā dažādas asociācijas un pārdomas, tā emocionālas vibrācijas, ir Analta līdzšinējo darbu būtiskākās kvalitātes. Bez šaubām – līdzās tehniski un vizuāli nevainojamam nostrādājumam, kas savukārt ir būtiska Latvijas dizaina skolas iezīme ar senām vēsturiskām saknēm.

Dzimis 02.02.1991. Rīgā.

Mācījies tēlniecību Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (beidzis 2011), studējis t. s. produktu dizainu Centrālajā Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžā Londonā (beidzis 2014). Kopā ar kolēģi Rūdolfu Strēli nodibinājis starpdisciplināru dizaina studiju Variant Studio (2013), kas, iecerot un īstenojot dažādus projektus, turpina darboties Rīgā un Londonā.  

„Strādāju pie visdažādākajiem darbiem,” Analts atzīst, „sākot no monētu dizaina, kas jāizstrādā ar nanomilimetra precizitāti, līdz arhitektoniskiem objektiem.” Precīzu datu un jaunāko tehnoloģiju atjautīgs izmantojums, Latvijas vēsās, ziemeļnieciskās dabas īpašā izjūta, raizes par dabas un cilvēka nākotni mūsdienu pārindustrializētajā pasaulē savijas mērķtiecīgā, skaidrā un saviļņojošā vēstījumā Analta darbā Matter to Matter, ar ko viņš starp piecu pasaules kontinentu 40 dalībvalstīm izcili pārstāvēja Latviju Londonas dizaina biennālē (2018).

Izstādēs un konkursos Analts piedalās no 2011. Darbi rādīti dažādās nozīmīgās dizaina ekspozīcijās Rīgā, Londonā, Milānā, Tielrodē (Beļģija). Personālizstāde Borders (Robežas) Latvijas valsts 100 gadu jubilejas starptautiskās programmas ietvaros Londonā (2018).

Ieguvis 1. vietu un nosaukumu Labākais jaunais dizainers konkursā Latvijas gada balva dizainā (2011), 1. vietu starptautiskā dizaina triennālē Milānā (2012), nominēts Latvijas gada balvai dizainā (2018) un Latvijas gada balvai arhitektūrā (2018), par interaktīvo instalāciju Matter to Matter ieguvis Zelta medaļu un galveno balvu Londonas Dizaina biennālē nominācijā Labākais dizains (2018).

Darbi glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājumā.

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre