Makrouzraudzības padome
Latvijas Banka cieši sadarbojas ar Finanšu ministriju kā vadošo valsts pārvaldes iestādi, kas īsteno finanšu nozares politiku.
Latvijas Banka un Finanšu ministrija ir noslēgušas sadarbības līgumu un izveidojušas Makrouzraudzības padomi – koleģiālu pastāvīgu konsultatīvu padomi savstarpējai sadarbībai ar mērķi veicināt Latvijas finanšu sistēmas stabilitāti kopumā, tajā skaitā stiprināt finanšu sistēmas noturību pret satricinājumiem un ierobežot sistēmisko risku veidošanos.
Latvijas Banka un Finanšu ministrija sadarbojas – apmainās ar nepieciešamo informāciju, konsultējas par sistēmisko risku novērtējumu un par pasākumiem finanšu stabilitātes risku mazināšanai, kā arī, novērtē īstenoto pasākumu lietderību un efektivitāti, vienlaikus izprotot un ņemot vērā to, ka Latvijas Banka un Finanšu ministrija ir neatkarīgas lēmumu pieņemšanā savas atbildības jomās.
Makrouzraudzības padomes dalībnieki ir
- Latvijas Bankas prezidents,
- Latvijas Bankas padomes loceklis, kurš atbild par makrouzraudzības politikas jautājumiem,
- Latvijas Bankas padomes loceklis, kurš atbild par finanšu tirgus un tā dalībnieku darbības regulēšanas un uzraudzības jautājumiem,
- finanšu ministrs,
- Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks finanšu politikas jautājumos.
Starptautiskā sadarbība
Īstenojot makrouzraudzības politiku, Latvijas Banka sadarbojas ar Eiropas Sistēmisko risku kolēģiju, Eiropas Centrālo banku, kā arī citām starptautiskām un citu dalībvalstu institūcijām, kuru darbībai ir būtiska ietekme uz finanšu stabilitāti.
Latvijas Banka piedalās eiro zonas un ES finanšu sistēmu stabilitātes novērtējumā un ar eiro zonas un ES finanšu stabilitāti saistīto ESRK un ECB politikas dokumentu izstrādē, kā arī atbilstīgi ņem vērā šo institūciju lēmumus makrouzraudzības politikas jomā.
Latvijas Banka sadarbojas arī ar citām starptautiskajām institūcijām un komitejām, piemēram, Eiropas banku iestādē, ES Ekonomikas un finanšu komiteju, OECD, SVF. Latvijas Banka īpaši cieši sadarbojas ar Ziemeļu un Baltijas valstu institūcijām, kuru darbībai ir būtiska ietekme uz finanšu stabilitāti.