Latvijas Banka, Tieslietu ministrija un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome aicina uzņēmumus līdz 2024. gada 4. novembrim pieteikt savus sasniegumus ilgtspējīgas pārvaldības jomā Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2024.
Tā izveidota, lai stiprinātu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa un ilgtspējības principu praktisku ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegtu publisku pozitīvu novērtējumu labās prakses piemēriem.
Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas pasniegšana notiks 2024. gada 11. decembrī Melngalvju namā.
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere uzsver:
"Uzņēmējdarbības pamatā ir drosme uzņemties darīt, lai risinātu kādu sabiedrībā pastāvošu vajadzību. Šī uzņemšanās balstās cilvēcībā, un mums ir svarīgi novērtēt tos uzņēmumus, kuri atbildību pret cilvēkiem un vidi iedzīvina arī savas organizācijas iekšienē un sadarbībā ik dienu. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva ļauj to izdarīt, un es ticu, ka tā iedvesmo Latvijas uzņēmējus atslēgt gan savas, gan visas Latvijas labākās nākotnes potenciālu."
Latvijas Bankas padomes locekle, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietniece Kristīne Černaja-Mežmale norāda:
"Iepriekšējo gadu balvas laureāti pierāda, ka ilgtspējīgas pārvaldības pamatprincipu ieviešana uzņēmumu stratēģijā un darba vides kultūrā sniedz pievienotu vērtību, ko novērtē gan paši darbinieki, gan sadarbības partneri. Tas ir solis ne tikai uzņēmuma konkurētspējas attīstībā, bet plašākā mērogā – valsts ekonomikas izaugsmē un labklājības nodrošināšanā."
Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva 2024 tiks piešķirta četrās nominācijās:
- Dažādība un vienlīdzīgas iespējas – uzņēmums, kurā ievēro dažādības principus, piemēram, savstarpēji papildinošu kompetenci, izglītību, darba pieredzi, kā arī nodrošina vienlīdzīgas iespējas uzņēmuma ieinteresētajām pusēm (stakeholders);
- Padomes stratēģiskā iesaiste – uzņēmums, kura padome veic aktīvu stratēģisku iesaisti uzņēmuma darbībā, izvirzot uzņēmuma mērķus un nodrošinot stratēģisko mērķu vadību;
- Iesaistīto pušu vadības praktiķis – uzņēmums, kurš ir definējis savas ieinteresētās puses, piemēram, īpašniekus, darbiniekus, piegādātājus u. c., izpratis to vajadzības un nodrošinājis aktīvu komunikāciju un kvalitatīvu sadarbību ar tām;
- Atbildīga sadarbība ar partneriem – uzņēmums, kurš atbildīgi izvērtē sadarbību ar partneriem un nodrošina ilgtspējīgu piegādes ķēdes vadību.
Pretendēt uz balvu iespējams, uzņēmumiem pašiem iesniedzot pieteikumu un iepazīstinot ar sasniegumiem ilgtspējīgas pārvaldības jomā. Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome arī ir tiesīga izvirzīt dalībnieku Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2024 saņemšanai. Balvas pretendentiem, jāiesniedz pieteikums atbilstoši balvas nolikumam, un to var iesniegt latviešu vai angļu valodā.
Ar Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2024 nolikumu var iepazīties un pieteikumu balvai iesniegt: balva.bank.lv.